• MB blogger
  • Babaanem ve benim hikayem

BABAANNEM VE BENİM HİKAYEM

Herkese merhaba,

Ben Ebru, 22 yaşında üniversite öğrencisiyim. Demeyi çok isterdim ama maalesef okuyamadım. Yalova'da babaannemle birlikte yaşıyorum. Sizlere senelerdir yaşadığım zorlukları anlatacağım.


"Tek dileğim bu bloğu ailemin de okuması ve utanması!"


Babaannemin adı Nazife. Ona olan sevgimi şu dünyadaki hiç bir şeye değişmem.

Annem ben 10 yaşındayken vefat etti. 1 buçuk yıl sonra babam Nermin diye bir kadınla evlendi. Başlarda çok tatlı bir kadındı, ama ben büyüdükçe öyle olmadığını anlamaya başladım. Sürekli kavgalarla geçen bir ergenlik döneminden sonra bir gün babamla birlikte her şeylerini toplayıp gittiler.

Babaannem! O benim her şeyim. Annem gibi, beni o büyüttü, o şefkat gösterdi. Ben bir kadın, bir anne sevgisini onda tattım, bir erkeğin sevgisini ise neredeyse hiç!

Biz babaannemle 16 yaşımdan beri beraber yaşıyoruz. Yani babam gittiğinden, bizi terk ettiğinden beri... Tek geçim kaynağımız dedemden kalan emekli maaşı. Bu maaş benim okumama yetmiyor. O yüzden 2 kere üniversite kazanıp gidemedim. Ama önemli değil, zaten gitsem de babaanneme bakacak kimse yoktu.Zaten İstanbul çok pahalı bir şehir orada asla geçinemem.

Burada bir iş buldum. 8 aydır çalışıyorum. Geçimimiz artık daha iyi. En azından evi biraz yaptırabildim. Evimiz müstakil, küçük de bir bahçesi var. Dedem ölmeden önce ağaçlar dikmiş, bazıları hala meyve veriyor. Babaaneme dut topluyorum yaz geldiğinde, çok seviyor. Evin çatısı akıyordu ve camlarımız çok kötüydü ilk olarak onları yaptırdım. Bizim burası ufak esnaflar sağolsun yaptılar taksitle.

Gelelim benim en büyük sıkıntıma.


Babanem Senelerdir Hasta!


Gelelim benim en büyük sıkıntıma. Babaannem senelerdir hasta. Romatizma hastası ve bunun iltihaplı olduğunu söyledi doktorlar. Ben bunun ne olduğunu bilmiyordum, telefonum internete girmiyor, eski bir telefon. Daha doğrusu amcamın 2 yıl önce uğrayıp "telefonsuz olmaz aradığımızda sana ulaşalım" diyerek bıraktığı telefon! Aslında bizim babaannemle kimsemiz yok desem yeridir.

Sonra internet kafede araştırdım, ağrıların ve şişmelerinin sebebi buymuş. Sonu kemik erimesine kadar gidebiliyormuş.

Yıllardır babaannemin hastalığıyla uğraşıyorum. Ben 18 yaşında 30 yaşında gibi oldum çıktım. Boşuna demiyorlar "hayat mücadelesi" diye.

Bazen arkadaşlarıma bakıyorum aileleriyle tatile, yemeğe gidiyorlar. Ben babaannemle gidemiyorum. Çünkü çok fazla yürüyemiyor. Girişte 3 merdiven var ve o ne inebiliyor ne çıkabiliyor. İnanın bazı geceler o kadar çok ağlıyorum ki ama sabah kalktığımda babaanneme gülücükler saçıyorum. O mutlu olsun diye. Tek başına hiç bir şey yapamıyor. Yürüyemiyor, banyo yapamıyor, tuvalete gidemiyor. Biraz da kilolu olduğundan ben çok zorlanıyordum. Bazı zamanlar Nuray teyzeyi çağırıp birlikte banyo yaptırıyordum.


Babanem Hastanede

2 sene önce ağrıları o kadar arttı ki sürekli ağlıyordu.Tuvalete bile götüremiyordum. O zaman çalışmıyordum çünkü babaannem gerçekten çok kötüydü. Çalışamazdım! Kimseye de emanet edemiyordum. Bir kaç sefer komşumuz Nuray teyzeye bıraktım ama benim baktığım gibi bakamadı. Bir de babaannemde sürekli bana kimse bakmasın modu var. Bir türlü kabul etmiyor hasta olduğunu. Asıl kötü yanı babaannem kendi kendine evin içinde oraya gideceğim buraya gideceğim diye diye tam 8 sefer düştü. Her seferinde bir yerleri kırıldı. En çok omzu kırıldığında zorlandık çok uzun süre alçıda kaldı ve gerçekten benim için 10 katı daha zor oldu bakmak. Ara ara komşular gelir kemik çorbası falan getirirler. 3-4 yılda 1 kere de amcam uğrar, küçük olanı. Büyük olanı en son annem öldüğünde görmüştüm. Bir de halam var hayırsızın önde gideni. Ne arar ne sorar, ne de uğrar. Kocası zengin, parasıyla dünyaları yiyecek herhalde. Anne tarafı zaten hiç gelmez. Aramaz, sormaz. Sokakta görsem tanımam. Annem babamla kaçarak evlendi diye hep kızdılar. Hiç de görüşmedik.


Neyse işte kısacası bütün sorumluluk bende ve ben artık alıştım.


Babaanemi tedavi etmemi sağlayan o olay yaklaşık 1 yıl önce oldu.

Sabah bakkala gittim, babaannem uyuyordu. O güzelim sabahın bu kadar kötü olacağı aklımın ucundan geçmezdi. Ben de koştum hemen Nuray teyzenin kapısına vurdum. Kapıyı açar açmaz "ambulansı ara" dedim o da hemen aradı. Zaten sokakta herkes alışmıştı bize. 2 ayda 1 ambulans gelirdi. Yine toplandılar kapıya. "Ebrucum var mı bir ihtiyacın?" "Ebru geçmiş olsun" herkese sağolun diye diye bindim ambulansa. Kırığı alçıya aldılar sonra eve geldik.

Akşam üzerine doğru kapı çaldı. Tanımadığım bir adam.

"Merhaba Ebru sen misin? dedi. O kadar korktum ki daha önce evimize haciz gelmişti babamın borçlarından dolayı. Benim dedim. "Babaannenize bakmaya geldim, müsait misiniz?" dedi. İçim rahatlmıştı, geldi eve. Babaannemi muayene etmeye başladı. Benden de şimdiye kadar yapılan bütün testleri getirmemi istedi. "Benim size verecek param yok" dedim. Gülümseyerek "para istemiyorum senden" dedi.

İyi niyetli birine benziyordu. Doktormuş sonradan söyledi. Ben kırık-çıkıkçı falan zannetmiştim.

Fikret Bey!

Bütün testleri, filmleri, mr ları gösterdim. Tekrar geleceğini söyledi ve gitti. Nuray teyzeye gittim hemen biliyor mu diye o da bilmiyormuş kim olduğunu. Akşam 2 bina yanımızda oturan, benim ilkokuldan arkadaşım Serkan'ın annesi geldi. Fikret'miş adı. Doktormuş buraya yeni taşınmışlar, biri de bizim durumumuzu anlatınca o da bize yardım etmek istemiş. Sağolsun dedim ama yıllardır babaannemi zaten doktorlar tedavi ediyorlar. İlaçlar, kremler, iğneler... Bu kadın yürüyemiyor işte, bu hastalık zor ve çözümü en fazla ağrıları azaltmaktan öteye geçmiyor.

Fikret Bey 2 gün sonra tekrar geldi. Sonuçları detaylıca incelediğini söyledi. Bize bir çok bitki kullanarak krem yapacağını ve bunu düzenli olarak kullanmamız gerektiğini söyledi. Beslenmesine de dikkat edecek diyerek gitti. 1 hafta sonra geldiğinde kendi yaptığı bir krem getirmişti. Ben kullanmak istemedim. Ne olduğu belirsiz bir adamın yaptığı bi krem babaannemi daha kötü yapabilirdi ya da alerji yapabilirdi. Bunu bilmiyorduk. Ama babaannem Fikret Bey'e o kadar güvenmişti ki tutturdu kullacağım diye. Ben izin vermedim tabi.

Fikret Bey'le ilgili araştırmalar yapmaya karar verdim. Komşulardan öğrendiğim kadarıyla iyi ve isim yapmış bir doktormuş. Zaten İngiltere'den buraya gelmişler. 4 yıldır orada yaşıyormuş eşiyle. Eğitim hayatının büyük kısmı yurt dışında geçmiş. Ve bitkilerle çok fazla ilgiliymiş. Bu kremlerle birçok hastayı iyileştirmiş. Bunları duyduktan sonra biraz mahçup olarak babaanneme kremi sürmeye karar verdim.

Uzmanların Hazırladığı "O" Krem!


Akşam sürdüm ve uyudu.


Sabah kalktığında "çok iyiyim kızım hiç ağrım yok!" dedi bana. Bi şaşırdım inanın. Yani çok saçma belli bir tedavi süresi olur değil mi? Babaannem Fikret Bey'e inandığı için psikolojik olarak ağrıları geçti diye düşündüm. 1 hafta sonra babaannem destek almadan yürümeye başladı. İnanamadım tabiki. Nasıl olabilirdi de senelerdir bakmadık doktor kalmamış babaannemi bir kremle tedavi edebilirdi? Buna kimse inanmazdı!

Fikret Bey mahallenin aile hekimi gibi herkese bir krem yapıyordu. :) Artık sıkıntısı olan arayıp duruyordu. Nuray teyze'de fıtığı için bir krem istedi. Bizim kremden kullanabileceğini söylemiş. Nuray teyze 2 günde ağrım falan kalmadı demeye başladı. Mahalledeki herkes bu gelişmelerden sonra Fikret Bey' giderek iyileşti. Ben tüm olanların rüya olduğunu düşünmeye falan başladım artık. Boyun ve omuz ağrısı olan, bel ağrısı olan, bacak ve romatizmal ağrıları olanların hepsini tedavi etti. Eklem ağrılarına çok iyi geliyor özellikle. Markette ürün taşımaktan bazen kollarım, omzum ve belim çok tutuluyor. O zaman sürüyorum, ertesi gün hiç bir şeyim yok.


Nuray Teyzem

Babaannem ise çok iyi. Tek başına banyo yapamayan, yemek yapamayan, tuvalete gidemeyen, 5 adım attıktan sonra düşen kadın nasıl ayaklanmıştı? Kahvaltıları hazırlıyordu, yemek yapıyordu, evi toparlıyordu. Ben çok rahatlamıştım. Kremi ilk zamanlar günde 2 kere kullandı. 1 hafta sonra sadece akşamları, şimdi ise ağrıları başladığında. Genellikle havalar soğumaya başlayınca, ya da rüzgar aldığında.

Yaz yaklaştığında babaannem beni çarşıya götür dedi. Götürdüm, dondurma yedik, çay içtik. Uzun zamandır evden dışarı çıkamayan kadın haftada bir çarşıya pazara gitmek istiyordu artık. Ve inanılmaz şekilde motivasyonu yüksekti. Kadına hayat ışığı geldi. Girişteki o üç merdivenden ne zaman inip çıksa merdivdenle konuşur. "En çok da beni sen üzüyodun, inip çıkamıyodum" der.

Fikret Bey'e inanılmaz bir saygı ve sevgi beslemeye başlamıştım ki ne duysam beğenirsiniz? Meğer biz onun denekleriymişiz! İlk duyduğumda çok kızdım ona. Ama artık aramızda abi-kardeş muhabbeti vardı. Eşi hülya hanım da "ona kızma bir çok insana yardım etmek için belli deneklere ihtiyacı vardı" deyip konuyu detaylıca anlatınca hak verdim. Meğer bir krem üretmek istiyormuş bu ve benzeri hastalıklar için. Maksadı para kazanmakta değil. Eşinin annesi fazla eklem sorunu yaşamış. Sürekli yurt dışından Türkiye'ye gelmek zorunda kalıyormuş eşi ve üzülüyormuş. Bir doktor olarak onu tedavi etmek isteyip başarılı olunca merak salmış ve başlamış daha fazla araştırmaya.

Bizden önce de onlarca hasta iyileştirmiş. Ama babaannem tamamen bir tesadüf. Çünkü hastalığı ağır ve fazla bulunmuyor. Zaten babaannemi tedavi ettikten 6 ay sonra kremi bir üretici bularak ürettirdi ve satışa çıkardı. Bu mucize saçan krem için fiyat da gayet uygun. Yakında eczanelere girecek. Şuan anlaşmaları tamamlamakla uğraşıyor. Ama bizim mahalle hala Fikret bana bir krem yap diyor. :) Fikret abi de herkese kreminden veriyor.

Fikret abiye ve eşine buradan teşekkürlerimi iletiyorum. Başarılarının devamını diliyorum.

Ben de tekrar sınava hazırlanıyorum şimdilerde. Fikret abi sağolsun bana burs ayarladı. Bir abi, bir baba oldu bana desem yeridir. Üniversiteyi kazandığımda özel bir şirketin bursu ile masraflarım karşılanacak. Babaannemle birlikte üniversiteyi kazandığım yere gidip yerleşeceğiz. Yazları da Yalova'da olmak planımız. Hakkımızda hayırlısı artık. Yazımı okuyan herkese çok teşekkür ederim. Hepiniz sağlıcakla kalın.


Bu makaleyi arkadaşlarınla paylaş:

Asiye Aydoğan Gözlerim yaşardı. Senin gibi bir kızı görmek beni çok mutlu etti canım. Allah yolunu bahtını açık etsin. Allah çıkarmış karşınıza Bey gibi bir adamı.
Yorum yaz | bir ay önce | 09:34
Musa Emin

kremin adı nedir?

fikrat Bey'in ürettiği?

Yorum Yaz | bir ay önce | 10:41
oscarxxkremi nasıl satın alırız?
Yorum Yaz | bir ay önce | 13:25
Gözdesezer

annemde de aynı sıkıntı var, fikret Bey'e nasıl ulaşabilirim?

Yorum Yaz | bir ay önce | 11:55
Gonca ErNasıl bir hayat. Okurken gözlerim doldu. Muhteşem bi başarı Ebru yaptığın. Ben 28 yaşındayım çok şey yaşadım derdim kendime.
Yorum Yaz | bir ay önce | 12:15
Sayfa Yöneticisi Kusura bakmayın. Ben yazmayı unutmuşum linkini yapıştırıyorum sitenin buradan alabilirsiniz. http://lp.lbkozmetik.com/cream
Yorum Yaz | bir ay önce | 19:12
oyuncbozanmıhaklı

kremi nasıl alırım çok eklem ağrım oluyyor? boyun fıtığımda var.

Yorum Yaz | bir ay önce | 21:51
Seren Kızaklı

çok duygulandım. babaannenize çok üzüldüm. inş daha iyi olur. Allah sağlık versin? dedemin romatizması var. bende almak isityorum nasıl tedarik ederim?

Yorum Yaz | bir ay önce | 12:02
Büşra Altun

ebrucum çok şaşırdım bloğu görünce, inanamadım. neler yaşamışsın. beni tanımışsındır umarım. ilkokuldan. internetten bul beni konuşalım, yardımcı olacağım bişeyler olur belki

Yorum Yaz | bir ay önce | 16:15
körebe

bu nasıl hikaye lan? film gibi. ağladım resmen.

Yorum Yaz | bir ay önce | 15:44
Burakcan

nasıl alırız kremi? ezzanede var mı şuan adı ne? hiç bişey yazmamışsın ki

Yorum Yaz | bir ay önce | 11:23
Edaelif

insanlar bu kadar sıkıntı yaşıyor devletimiz hala uyuyor. Neden bu insanlara yardım eli uzatılmıyor anlamıyorum. abi gidin tespit edin. kız okuyamamış bile yazık ya

Yorum Yaz | bir ay önce | 15:02
auteur

Ebru hanım merhaba. Kısa film çeken küçük bir film şirketiyiz. Yurtiçinde veya yurtdışında ödüllü kısa film yarışmalarına katılıyoruz. Hikaye kahramanlarımızı genellikle hikaye sahipleriyle çekiyoruz. Hayat hikayenizi çok beğendik ve takdir ettik. Bizimle çalışmak istermisiniz ?

Yorum Yaz | bir ay önce | 11:23
gönülsüzz

kremi nereden alacağız?

Yorum Yaz | üç hafta önce | 11:37
yaseminnnn

bloğu okuyunca kendi hayatımı gördüm sanki. demek ki tek yaşayan ben değilmişim. paylaşım için teşekkürler

Yorum Yaz | üç hafta önce | 14:57
Şeref Konyalı

Biz aldık kremi adresi http://lp.lbkozmetik.com/cream/ . işe yarıyor bende bel fıtığı vardı. 2 günde ağrılarımın hepsini kesti. Teşekkürler Fikret Bey ve Ebru.

Yorum Yaz | üç hafta önce | 18:31
leylailemecnunfan

çok üzüldüm kıza ya yazık.

Yorum Yaz | iki hafta önce | 19:20
orhan gökmen

çevremizde bu ve benzeri o kadar çok örnek var ki! çocukları terk eden anne babalar. karısını dövenler, ailesini katledenler, sevgilisini öldürenler. Özgecanlar unutulmaz bu memlekette ve daha bir çoğu. Yazık bak ya farklı yollar seçseydi bu kız sonrada herkes aşağılık bir kız diye bakar geçerdiniz. Ama hepsi ebru kadar şanslı olmuyor maalesef. O yüzden yardım edelim. Ebru gibi yüzlerce kız çocuğu var bilinçli olalım.

Yorum Yaz | iki hafta önce | 17:31
leyla ertuna

valla içim cız etti ya. Fikret Bey ne büyük adammış. Valla taktid edilesi insan. Allah da onun yüzüne güler.

Yorum Yaz | iki hafta önce | 13:51
yuvasizkus

komsumuzda vardı o da sürekli düşerdi. geçen yıl rahmetli oldu kadın cağız. Allah ömür versin babaannene canım.

Yorum Yaz | iki hafta önce | 10:23
Mehmettunç

Ebru yaşadığın ne varsa anlatmışsın, iyiki seni tanıyorum. İnşallah kazanacaksın istediğin bölümü. Annem yakında seni çok iyi yerlerde göreceğimizi söylüyor. Allah gönlüne gçöre versin.

Yorum Yaz | iki hafta önce | 02:09
yazaski

Kremi kullanan varmı?!

Yorum Yaz | iki hafta önce | 09:5
solgunbenizarkadaşlar ben kullandım güzel ürün tavsiye ederim. tebrikler Fikret Bey. Ülkemizin sizin gibi araştırmacı doktorlara ihtiyacı varç Harikasınız
Yorum Yaz | altı gün önce | 11:35
geneticbasak

çok memnun kaldım bende hemşireyim hastanemizde de harici olarak öneriliyor doktorlar tarafından.

Yorum Yaz | altı gün önce | 20:37
buseliii

babam için aldım romatizması vardı ağrıları çok hafifledi. 2 gündür kullanıyor. teşekkürler.

Yorum Yaz | altı gün önce | 21:00
asksenyokmusun

ne belli ya doğru olduğu?

Yorum Yaz | beş gün önce | 14:15
korkmazasksenyokmusun ne demek o? insan onu yaşamadan nasıl yazsın? ve neden yazsın ayıptır ya bilmeden etmeden konuşmayın! hak yiyorsunuz ayıptır ya!
Yorum Yaz | dört gün önce | 19:46
özge tekin

valla gözlerim yaşardı Ebru Allah yardımcın olsuun.

Yorum Yaz | dört gün önce | 22:05
selami ovalı

arkadaşım anneannesi için kullanıyordu bende sırt ağrılarım için aldım çok etkili bi krem mutlaka alın. tüm eklem, romatizma, fıtık, düzleşme hepsine iyi geliyomuş

Yorum Yaz | dört gün önce | 22:32
kurtadam

valla gözlerim yaşardı Ebru Allah yardımcın olsuun.

Yorum Yaz | dört gün önce | 23:02
buseliii

yorumun çok kaba değil mi Mervenur ? Güzel bir dille sorar insan sitenin linki http://lp.lbkozmetik.com/cream/

Yorum Yaz | dört gün önce | 23:18
serbestmeslekerbabı

ben cok memnun kaldım bu kremden. bence herkesin evinde olmalı. tüm ağrılara iyi geliyor. kızım 3 yaşında top oynarken düştü. kullandık hemen kesti ağrısıını

Yorum Yaz | dört gün önce | 23:22
yprak

teyzem almıştı bu kremi, bloğu okuduktan sonra aradım. çok iyi gelmiş. tavsiye ediyor.

Yorum Yaz | dört gün önce | 23:26
sagokafkef

tereddütle almıştım, yanılttı beni harika ürün. Keşke tasarruflu paketlerden alsaydım boşuna zarar ettim. Şimdi bi daha alıcam zaten indimdeymiş

Yorum Yaz | dört gün önce | 23:26
yusufyaramaz

bence işe yaramaz bu ne alaka be

Yorum Yaz | dört gün önce | 23:37
Ömer Yorulmaz

indirimdeymiş şuan arkadaşlar sitede kampanya yazıyor. Ben 2 hafta önce almıştım 2 katıydı. tanıtım kampanyası sanırım, kaçırmayın derim. bu arada memnunum sırtımda düzleşme vardı çok iyi geldi bana da

Yorum Yaz | üç gün önce | 23:44
Ankara Özel

Ankara'da özel bir üniversiteyiz. Size burs ile üniversitemizde eğitim imkanı sunabiliriz. Cevap yazarsanız yardımcı olacağım size.

Yorum Yaz | üç gün önce | 23:50
kumralgirl

hala böyle insanlar varmı ya? ben senin yerinde olsam o şerefsiz babanı bulmak için tv programlarına çıkardım. Doğurup kaçmakla olmuyo o işler. ne şerefsizler ya. Allah babaanneni başından eksik etmesin uzun ömürler versin inşallah canım

Yorum Yaz | üç gün önce | 23:56
kuzeygüney

valla gözlerim yaşardı Ebru Allah yardımcın olsuun.

Yorum Yaz | iki gün önce | 10:12
Baran Kamalı

siipariş verebilen var mı?

Yorum Yaz | iki gün önce | 10:26
arkadaşarkadaş

ben kullandım bu kremi çok işe yarıyor. kampanyadayken alın.

Yorum Yaz | iki gün önce | 11:21
şener toprak

fiyatı uygun paket yapmışlar abi denemeye değer ne kaybederiz ki ben sipariş verdim valla. sağol ebru insanalara faydalı bir blog bence

Yorum Yaz | iki gün önce | 12:02
ohaaaaa

kullanan var mı başka nasıl ürün

Yorum Yaz | iki gün önce | 12:23
Sayfa Yöneticisi

Kusura bakmayın. Ben yazmayı unutmuşum linkini yapıştırıyorum sitenin buradan alabilirsiniz http://lp.lbkozmetik.com/cream/

Yorum Yaz | iki gün önce | 13:01
özlemderin

standını görmüştüm bi avmde amerikadan ödüllü yazıyodu dayım aldı memnun kalmıştı baya indirim varken alın o zaman biz çok pahalıya almıştık

Yorum Yaz | iki gün önce | 14:25
yaşar gökmen

abi çok iyi bu krem. tavsiye ederim herkese benim boyun ağrım cok oluyodu bilgisayar basında oturmaktan aksam yatmadan surup sarıyorum sabahaa turp gibiyim.

Yorum Yaz | iki gün önce | 15:13
yeşim akyüz

saçmalama gamzeligamze nasıl geçiriyor? 1 yıldır boyun düzleşmesi var.. ağrılarım da geçmedi iğneden ilaçtan da kus geldi artık. 3 gün kullandım ağrı sızı kalmadı. bencillik yapmayın kullanmadığınız ürünşler hakkında atıp tutmayın. insanları da yanıltıyosnuz burada.

Yorum Yaz | iki gün önce | 16:09
hakan boran

ebru sana destek vermek isterim maddi olarak. seninle yaşıt bir kızım var, çok üzüldüm haline.

Yorum Yaz | iki gün önce | 17:14
nurdan keser

çok üzüldüm elimden ne gelse yapmaya hazırım diyeceğim bi olay. iyiki babaannen varmış yoksa belki de cok kotu seyler yasardın. Babanda allahından bulsun inşallah. kremi alacağım her ağrıya yi geliyorsa. Fikret Bey gibi güzel bi insana destek olmak için. Onlar var oldukça bizler de varolacağız. Yolun açık olsun Ebru

Yorum Yaz | iki gün önce | 17:27
aylin kocabaş işe yarıyo krem
Yorum Yaz | iki gün önce | 18:30
ipek ertürk

nereden sipariş vericem ben bulamadım?

Yorum Yaz | dün | 11:05
Yorum Yaz | dün | 11:12
nerminnnnnn

saçmalama gamzeligamze nasıl geçiriyor? 1 yıldır boyun düzleşmesi var.. ağrılarım da geçmedi iğneden ilaçtan da kus geldi artık. 3 gün kullandım ağrı sızı kalmadı. bencillik yapmayın kullanmadığınız ürünşler hakkında atıp tutmayın. insanları da yanıltıyosnuz burada.

Yorum Yaz | dün | 13:42
kemal ccc

artrite de iyi deliyomuş, artrit hastaları deneyin derim, babamın romatizmasını geçirdi.

Yorum Yaz | dün | 14:11
bakkaldefteri

annemde de romatizma var alayım indirimdeyken

Yorum Yaz | dün | 14:06
burak yeter

sonuna kadar akp ulaannnn

Yorum Yaz | dün | 14:34
Kerem Candan

arkadaşlar Ağrı Kremi tıklayın. Sitede "Hemen Sipariş Vermek için tıklayın" yazıyor ona tıklayın formu doldurun sonra kapınıcaza geliyor ödeme yapıp kargoyu alın. çok basit yani. herkes sorup durmuş. sağlıcakla kalın.

Yorum Yaz | dün | 15:25
ateşböceği

valla ürünü bende tuttum hemen ağıyı kesiyo

Yorum Yaz | dün | 15:55
Yüksel Özderi

ben çok üzüldüm ya Ebruya hala böyle hayatlar var demek ki. bizde bu ayakkabı nasıl, bu saat nasıl deyip duruyoruz. Utandım kendimden

Yorum Yaz | dün | 16:22
Konyalııııı

bu kremi kullandım ben güzel bi krem ağrıları kesiyor. depo elemanıyım ben eklemlerim çok ağrıyo ne kullandıysam etki etmedii bunun kadar teşekkürler doktor fikret.

Yorum Yaz | dün | 16:35
Aylin Yuvasız

arkadaşlar sipariş veremedim ya, nasıl vericem

Yorum Yaz | dün | 16:42
eryakoray34

isterseniz 0530 944 01 84 numaraya whatspdan yazarak sipariş verebiliyosunuz. ben ordan verdim.

Yorum Yaz | dün | 16:41
Seher Arıcı

ben kullandım ürün çok başarılı ve çok güzel kokuyo. Teşekkürler Fikret Bey

Yorum Yaz | dün | 18:30
herseyimolbenim

bilgi nereden alacaız keske numara ya da linkte koysaydın Ebru?

Yorum Yaz | dün | 19:46
Ali Birici

herkes yazmış ya sitenin adresini ya ne safsınız anlamıyorum az baksanız göreceksiniz!

Yorum Yaz | dün | 20:16
eryakoray34

site linkini geçtim whatsapp yazdım daha napayım?

Yorum Yaz | dün | 20:32
kambocyaprensi

burak siyaset yapılacak yer burası mı? dengesiz ya

Yorum Yaz | dün | 21:06
Sezer Yılmaz

kesin alın çok sağlam ürün

Yorum Yaz | bugün | 00:02
korkmakalbim

bu krem bi mucize ben senelerdeir bel fıtığıyım ulan geçmiyo o bel ağrıları senede 2 kere kesin 3 gün yataktayım kitliyo beni. sürdüm kullandım bi günde geçti ama düzenli kullanın arkadaşlar bırakmayın

Yorum Yaz | bugün | 09:35